Artykuły

Pułapki w ubezpieczeniach na raka

Nowotwór to druga najczęstsza zaraz po chorobach serca przyczyna zgonów w Polsce. Niestety odnotowuje się coraz więcej zachorowań na raka, dlatego pojawia się również dużo ofert ubezpieczeń od nowotworów. Czy warto zdecydować się na wykupienie takiej polisy?

Chociaż nie można popadać w paranoję, to w przypadku, gdy w rodzinie ktoś chorował na nowotwór i jesteśmy obciążeni genetycznie, warto zdecydować się na tego typu zabezpieczenie finansowe. Oczywiście nie każda polisa będzie odpowiednia, warto dobrze przemyśleć sprawę i porównać poszczególne oferty. Nie należy kierować się wyłącznie reklamą, gdyż można bardzo łatwo dać się nabrać. Niestety ubezpieczenia zdrowotne nie są przejrzystymi produktami, trzeba je dokładnie przeanalizować dokładnie zapoznając się z umową. Należy też odpowiednio zinterpretować zawarte przepisy i zasady, niekiedy dobrym rozwiązaniem może okazać się pomoc eksperta finansowego (np. Expander), który doradzi nam jaką ofertę warto wybrać.

W zasadzie niezależnie od tego, na jaki rodzaj ubezpieczenia się decydujemy, bardzo ważne jest to, żeby ta decyzja była w 100% świadoma. Musimy wiedzieć, co podpisujemy, inaczej możemy się rozczarować i ubezpieczycielowi uda się wymigać od wypłaty pieniędzy. Warto szukać polis, których suma będzie wynosić co najmniej 100 tysięcy złotych. Niestety leczenie choroby nowotworowej jest skomplikowane, długie i kosztowe, także pieniądze będą potrzebne. Przed podpisaniem umowy, należy dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony, zazwyczaj firma ubezpieczeniowa wypłaca pieniądze w przypadku zdiagnozowania raka złośliwego, choć niektóre instytucje mogą zastrzec wyjątki, o tym warto wiedzieć.

W ramach polisy można wybrać wypłatę jednorazową, czyli ubezpieczyciel wypłaca nam całą kwotę, którą możemy dowolnie dysponować. Drugą możliwością jest opłacanie przez ubezpieczyciela leczenia na bieżąco, transze wypłacane są w trakcie leczenia. Niektóre polisy będą pokrywać wyłącznie koszty leczenia szpitalnego, inne będą mieć rozszerzony zakres, albo będą przewidywały wypłatę dodatkowych pieniędzy w momencie pokonania choroby i wyleczenia.

Czy warto martwić się na zapas i zdecydować się na taką polisę? Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Nie mniej jednak, warto zastosować profilaktykę nowotworową.

Leave a Comment