Artykuły

Ubezpieczenie na raka – czy jest Ci potrzebne?

Nowotwory to zaraz po chorobach układu krwionośnego są najczęstsza przyczyna zgonów. Obecnie na rynku ubezpieczeniowym, można znaleźć bardzo duży wybór ofert ubezpieczeń na wypadek zachorowania na raka. Takie produkty pojawiają się coraz częściej w ofertach firm ubezpieczeniowych, ponieważ liczba zachorowań niestety wzrasta. Na co zwrócić uwagę wybierając takie ubezpieczenie?

Obecnie możliwości jest wiele, od zachorowania na nowotwór można ubezpieczyć się bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej lub w banku, gdyż coraz więcej instytucji finansowych decyduje się również na współpracę z takimi zakładami. Oczywiście nie każda oferta będzie tak samo korzystna, dlatego warto bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Pomoc tylko w przypadku nowotworu złośliwego?

Niektóre ubezpieczenia obejmują wyłącznie w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego. Warto zapoznać się z listą zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela. Zazwyczaj ubezpieczenie obejmuje tylko kilka rodzajów nowotworów in situ. Należy dowiedzieć się również, w jakiej formie będą wypłacane nam pieniądze na leczenie. Choroba nowotworowa nie jest jednoznaczna z wyrokiem śmierci, jednak musi być wcześnie wykryta. Leczenie niestety jest bardzo kosztowne, co więcej czasami środki finansowe musimy pozyskać na własną rękę, bo nie wszystkie leki są refundowane. Czas jest to najważniejszym czynnikiem, a na leczenie w ramach NFZ zazwyczaj czeka się bardzo długo – pacjenci onkologiczni nie mają tego czasu, w tym wypadku trzeba działać szybko. Każdy z nas musi sam podjąć decyzję, czy ubezpieczyć się do zachorowania na raka, czy nie. Jednak jeśli w rodzinie występowały takie choroby i jesteśmy obarczeni ryzykiem zachorowania, warto rozważyć taką opcję.

Pieniądze na leczenie

W ramach ubezpieczenia można liczyć na pokrycie kosztów operacji oraz cykli chemio i radioterapii. Można liczyć również na comiesięczne wypłaty pieniędzy, które mają pomóc podczas rekonwalescencji. Niektóre zakłady ubezpieczeniowe oferują również dodatkowe pieniądze w „nagrodę” za pokonanie choroby. Jeżeli chodzi o wysokość ubezpieczenia, to może być różna, polisy opiewają na kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Onkopolis na pewno będzie przybywać, niektóre będą oferować dobre warunki, inne niekoniecznie, dlatego zawsze trzeba dokładnie czytać treść umowy ubezpieczeniowej, dzięki temu unikniemy wielu problemów.

Leave a Comment