Artykuły

A może ubezpieczenie na życie dla całej rodziny?

Niespodziewana śmierć bliskiego członka rodziny bądź pojawienie się poważnych kłopotów zdrowotnych wymagających długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji to problemy, które mogą spotkać każdego z nas. Z myślą o zabezpieczeniu rodzin przed tego rodzaju sytuacjami, które w większości przypadków generują olbrzymie wydatki, większość firm ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne pakiety w zakresie ubezpieczenia rodzinnego.

Korzyści jakie niesie ze sobą rodzinne ubezpieczenie na życie

Polisa rodzinnego ubezpieczenia na życie gwarantuje dość znaczne pod względem wartości wsparcie finansowe nie tylko w razie śmierci osoby ubezpieczonej, ale również najbliższych członków rodziny. Dodatkowo może zapewnić finansową ochronę zdrowia w przypadku pojawienia się zarówno niewielkich jak poważnych problemów zdrowotnych. W zależności od oferty firmy ubezpieczeniowej pokrywa lwią część kosztów leczenia szpitalnego w tym również w prywatnych klinikach. Rodzinne ubezpieczenie na życie to również szalenie atrakcyjna forma gromadzenia oszczędności, które w przyszłości można przeznaczyć na dowolne cele takie jak na przykład studia dziecka czy dodatkowy, miesięczny bonus do emerytury.

Zaletą tego rodzaju ubezpieczenia na życie jest elastyczność wariantu polisy, którą można bez problemu dopasować do indywidualnych i aktualnych potrzeb rodziny ubezpieczonego. Środki finansowe wypłacone z tytułu rodzinnej polisy ubezpieczenia na życie nie są objęte podatkiem dochodowym i są zwolnione z podatku od spadku oraz darowizny. Rodzinne ubezpieczenie na życie w większości przypadków obejmuje również ochronę ubezpieczeniową, która obowiązuje na terenie całego świata jedynie z wyłączeniem, zabezpieczenia związanego z pobytem w zagranicznym szpitalu (sprawdź z doradcą finansowym Expander, które firmy ubezpieczeniowe uwzględniają leczenie poza Polską).

Grupowe ubezpieczenie na życie dla całej rodziny

Większość firm ubezpieczeniowych, które świadczą swoje usługi na polskim rynku obok klasycznego, grupowego ubezpieczenia na życie przeznaczonego dla pracowników małych i dużych firm oferuje dodatkowo zabezpieczenie członków ich rodzin. Pracodawca decydując się na tego rodzaju wariant ubezpieczenia gwarantuje swojej załodze należytą ochronę w przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych nie tylko pracownika, ale również najbliższych członków jego rodziny.

Kto może zostać objęty rodzinnym ubezpieczeniem na życie?

Każda z firm ubezpieczeniowych oferujących rodzinne polisy ubezpieczenia na życie indywidualnie określa warunki przystąpienia do umowy. Jednak w większości przypadków oferta skierowana jest dla osób w przedziale wiekowym od osiemnastego roku życia aż do osiągnięcia wieku przedemerytalnego.

Leave a Comment